Legalny bukmacher Fortuna – informacje ogólne.

 

Legalny bukmacher Fortuna to najdłużej działająca firma bukmacherska w Polsce.

 

Główna siedziba firmy:

Fortuna Zakłady Bukmacherskie sp. z o.o.
ul. Bielska 47
43-300 Cieszyn

KRS: 0000002455
NIP: 548-11-92-629
REGON: 070707400

legalny bukmacher fortuna

Bukmacher Fortuna posiada ponad 500 punktów stacjonarnych w całej Polsce.

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie to wiodąca, legalnie działająca firma branży bukmacherskiej, wchodząca w skład Fortuna Entertainment Group, największej w Europie Środkowej i Wschodniej grupy prowadzącej zakłady wzajemne, posiadającej 20–letnie doświadczenie na rynku w Polsce, Czechach, Chorwacji, Rumunii i na Słowacji.

FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie zakładów wzajemnych urządzanych przez sieć Internet na podstawie decyzji wydanej przez Ministra Finansów z dnia 23 stycznia 2012 r. o numerze SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565 (przedłużonej decyzją z dnia 22 stycznia 2018 r. o numerze PS4.6831.22.2017).

Fortuna wspiera sport

 

Legalny bukmacher Fortuna od wielu lat angażuje się we wspieranie polskiego sportu. Od 1 stycznia 2014 jest sponsorem piłkarskiej Legii Warszawa, a od początku sezonu 2019/2020 również koszykarskiej drużyny Wojskowych. W 2018 roku zostali sponsorem tytularnym rozgrywek 1 ligi piłkarskiej, natomiast od początku sezonu 2020/2021 także piłkarskiego Pucharu Polski. Od maja 2020 roku objęli tytuł Oficjalnego Sponsora KSW – lidera wśród organizacji MMA w Europie oraz jednej z największych organizacji na świecie. Do naszych partnerów należą ponadto pierwszoligowe kluby piłkarskie: Radomiak Radom, Stomil Olsztyn, Miedź Legnica. W listopadzie 2018 zostali również oficjalnym sponsorem Polskiej Reprezentacji w Skokach Narciarskich. Wspierają wiele projektów i inicjatyw, m.in. są patronem oraz głównym sponsorem Pucharu Polski Playarena czy sponsorem strategicznym turniejów i szkoleń organizowanych przez stowarzyszenie MMA Polska, jak również Reprezentacji Polski.

Legalny bukmacher Fortuna – metody płatności

 

1.       Wpłata:

Możesz doładować swoje konto logując się na swoje konto w sekcji Wpłaty/Wypłaty lub w dowolnym punkcie Fortuny, po okazaniu dokumentu tożsamości.

Min. 1zł
Maks. 100 000zł
Czas Realizacji: Natychmiast

Karty kredytowe/płatnicze:
VISA / VISA Electron 
Mastercard / Maestro

Banki oraz inne metody:

BLIK, iPKO, Bank Pekao, Santander, Alior Bank, ING, Bank Millenium, mBank, GetinBOŚ Bank, Bank Nowy BFG S.A., Inteligo, Idea Bank, Noble Bank, Credit Agricole, BNP Paribas, Nest Bank, plus bankPayU i tpay.

2.       Wypłata:

Przelew na Twoje konto bankowe – 1-2 dni robocze, w zależności od czasu księgowanie w Twoim banku

min. kwota 2 PLN

 

Fortuna  rodzaje zakładów

 

Legalny bukmacher Fortuna oferuje możliwość obstawiania następujących rodzajów kuponów:

·        SOLO – to zakład na wynik jednego zdarzenia
·         AKO – to zakład na wyniki co najmniej dwóch zdarzeń. Możesz dowolnie kombinować zdarzenia na poszczególne wyniki, będące w ofercie Fortuny, z tym zastrzeżeniem, że na jednym kuponie nie mogą się znajdować zdarzenia wzajemnie się wspierające. Nie możesz więc umieścić np. tego same zdarzenia w różnych miejscach listy wyników, tzn. Brazylia V-wygra i równocześnie Brazylia zajmie miejsce 1-2.
·         MAXIKOMBI – to różne kombinacje zakładów SOLO lub AKO na jednym kuponie. Kupon może się składać z wielu grup, a w każdej grupie może znajdować się jedno albo nawet kilka lub kilkanaście spotkań. Kupony MAXIKOMBI pozwalają na wypłatę wygranej nawet jeżeli nie wszystkie spotkania na kuponie wytypowaliśmy prawidłowo. W przypadku systemu opartego na 12 grupach możesz popełnić od jednego aż do jedenastu błędów! W systemach MAXIKOMBI mamy do dyspozycji 13 grup (A-M) oraz grupę pewniaków (P)
·         Bezpieczny:

Warunki zawarcia Zakładu Bezpiecznego:

100,00 – minimalny całkowity kurs kuponu typu bezpieczny,

 • typ zakładu dostępny jest tylko dla zarejestrowanych klientów,
 • 3,50 – maksymalny kurs jednego zdarzenia,
 • wygrana w przypadku jednego błędu: pięciokrotność stawki,
 • maksymalna stawka zakładu wynosi 200 złotych.
 • Informacje ogólne:
 • Zakład Bezpieczny nie może być łączony z Superofertą+, Hitem Dnia ani żadnymi bonusami kursowymi (Bonusy AKO, Happy Hours, Fortuna na start, Szczęśliwe poniedziałki).
 • Jeśli tylko jedno spotkanie rozstrzygnie się nie po Twojej myśli zwrócimy Ci pięciokrotność stawki (pomniejszoną o podatek). Aby obliczyć ile wyniesie wygrana pomnóż 5 x stawka x 0,88. Nie ma górnego limitu liczby zdarzeń na bezpiecznym kuponie.
 • Kupon typu Bezpieczny nie może też być wcześniej wypłacony (Early Cash out).
 • Jeżeli na kuponie Bezpiecznym, jedno lub więcej spotkań zostanie zwróconych w stawce, należy ponownie przeliczyć kurs całkowity kuponu uwzględniając ten zwrot. Jeżeli kurs całkowity wówczas będzie mniejszy niż 100, kupon nie będzie traktowany jako Bezpieczny tylko jako AKO. A jeżeli mimo to kurs całkowity nadal będzie 100 lub więcej, wówczas nadal zakład będzie Bezpieczny.
 • SUPEROFERTA+, – polega na tym, że bukmacher Fortuna wybiera na każdy dzień kilka najciekawszych spotkań i oferuje graczom możliwość obstawienia faworyta po podwyższonym kursie pod warunkiem, że będzie to zakład akumulowany.
 • HIT DNIA, – czyli wybrane spotkania z podwyższonym kursem (Zakład HIT DNIA można postawić w ramach kuponu Solo, AKO czy Maxikombi, ale NIE w ramach Zakład Bezpieczny.)
 • EKSPERT+, – W zakładzie typu “EKSPERT” chodzi o to, by z przygotowanego przez bukmachera zestawu zdarzeń (10-20 spotkań), wytypować przynajmniej 8 wyników w ramach 1 kuponu AKO za minimum 5 PLN. Jeżeli wszystkie zdarzenia kuponu będą trafione to gracz, oprócz przysługującej mu wygranej, otrzyma dodatkowo bonus pieniężny (pula zazwyczaj 10.000 PLN). W przypadku gdy większej ilości graczy uda się trafić przynajmniej 8 spotkań, to wtedy bonus jest dzielony proporcjonalnie do stawek wniesionych przez poszczególnych graczy. Jeżeli z zestawu zostanie anulowane jedno zdarzenie (zostanie rozliczone po kursie @1.0), to bonus nadal przysługuje, a zdarzenie traktuje się jakby go nie było. Jeżeli zostanie anulowane 2 lub więcej spotkań, wtedy bonus nie jest wypłacany.
 • EARLY CASHOUT – to po prostu opcja cash-out, czyli możliwość odsprzedania kuponu przed rozstrzygnięciem. Aby można było z niej korzystać, trzeba mieć na kuponie przynajmniej 1 zdarzenie już prawidłowo rozstrzygnięte, a kupon NIE może zawierać przegranych zakładów. Wszystkie pozostałe zdarzenia muszą się znajdować nadal w ofercie bukmachera. EARLY CASHOUT to oferta dla tych, którzy lubią kupony AKO, których wyniki śledzą na bieżąco, ale nie mają w zwyczaju doprowadzać rzeczy do końca. Opcja ta może być ciekawa jedynie w przypadku, gdy zmieniły się warunki przedmeczowe nierozstrzygniętych jeszcze spotkań, a kursy bukmachera są nieprawidłowo wystawione.
 • HAPPY HOURS – czyli podwyższone kursy na zdarzenia, w wybranych godzinach.
 • POJEDYNEK –  czyli WIRTUALNY POJEDYNEK, REALNA KASA

Pojedynek to „spotkanie wirtualne” pomiędzy drużynami, które w danym dniu rozgrywają swoje spotkania lub „wirtualna rywalizacja” pomiędzy zawodnikami, którzy w danym dniu rozgrywają swoje mecze. Jest to ciekawa propozycja do zdobycia wygranej bez konieczności typowania wyników rzeczywistych spotkań.

 • GOTOWIEC – to propozycja kuponu, którą możesz zagrać w każdej chwili. Jeśli wygenerowany kupon Ci się nie spodoba, zawsze możesz wygenerować nowy. Jeśli nie wiesz, co obstawić Gotowiec jest właśnie dla Ciebie! Możesz wybierać spośród wielu ofert, m.in. standard, pewniak, wariat czy maxikombi. Gotowiec dostępny jest tylko w punktach przyjmowania zakładów.
 • MECZ+ – STWÓRZ KUPON AKO W RAMACH JEDNEGO MECZU

Mecz+ to możliwość łączenia zdarzeń z jednego spotkania na jednym kuponie. Zakłady w obrębie jednego spotkania zostały podzielone na 5 grup, z których możesz wybrać tylko po jednym typie z każdej grupy. Wynik meczu, kartki, rzuty rożne na jednym kuponie? Połącz zdarzenia z jednego spotkania, byś mógł łatwo podwyższyć kurs i wygrać jeszcze więcej.

Zasady zawierania zakładów typu Mecz+:

W ramach Mecz+ można zawrzeć zakład AKO na jedno spotkanie wybierając po jednym typie z 5 grup:

Główne zdarzenia: mecz, liczba bramek, dokładny wynik, zawodnik strzeli bramkę, wynik 1. połowy, wynik 1. połowy i całego meczu.
Kartki i faule: liczba żółtych kartek, liczba czerwonych kartek, liczba fauli.
Rzuty rożne: liczba rzutów rożnych, kto wykona więcej rzutów rożnych.
Spalone: liczba spalonych.
Zmiany: liczba zmian.

 • AKO BONUSY – AUTOMATYCZNY BONUS PODWYŻSZAJĄCY WYGRANĄ po spełnieniu warunków AKO Bonusów otrzymasz podwyższający wygraną bonus kursowy. System Fortuny dopasuje do każdego kuponu najbardziej korzystny bonus kursowy. Nie musisz podejmować żadnych dodatkowych czynności, by otrzymać bonus w wysokości od 1.07 do 1.50, w zależności od liczby zdarzeń na kuponie.

Warunki:

wartość bonusu: od 1.07 do 1.50 (wyższe wygrane od 7% do 50%),
minimalna liczba zdarzeń: 5,
minimalny kurs każdego zdarzenia: 1.15,
rodzaj kuponu: AKO,
oferta: prematch,
kanały: strona internetowa, aplikacja mobilna, punkty przyjmowania zakładów.

3.       Dla osób towarzyskich, bukmacher Fortuna udostępnia czat. Możesz się tam pochwalić zagranym kuponem i przeżywać emocje sportowe w gronie innych graczy. Strefa Typera może być dostępna na twoim telefonie.

4.       Fortuna ponadto oferuje swoją Aplikację mobilną, która według mnie jest jedną z lepszych aplikacji na rynku, bardzo intuicyjna oraz przejrzysta, każdy powinien momentalnie się w niej połapać. Aplikacja dostępna jest na Android oraz iOS.

 

Plusy i minusy bukmachera Fortuna

 

5.       ZALETY

bukmacher dostępny w języku polskim
– promocje znoszące podatek obrotowy 12% pod pewnymi warunkami
– największa sieć punktów naziemnych w Polsce
– wypłacalna i renomowana firma
duża liczba punktów naziemnych
– bardzo atrakcyjne kursy
– dosyć bogata oferta
– maksymalna wygrana na kupon wynosi 601.000 PLN
– okresowe promocje dla wszystkich graczy
dostępna oferta zakładów na żywo tak w Internecie jak i w placówkach
– transmisje TV z wielu wydarzeń sportowych
błyskawiczne wpłaty
darmowa aplikacja mobilna
możliwość wymiany punktów lojalnościowych na nagrody zgodnie z katalogiem
–  rozbudowane statystyki przedmeczowe

6.       WADY

obowiązuje podatek obrotowy 12% od każdego kuponu + 10% od wygranych powyżej 2280 PLN (wybrani klienci są zwalniani z tego pierwszego)

7.       Bukmacher Fortuna oferuje wszystkim swoim graczom darmowe przyłączenie się do programu lojalnościowego o nazwie Fortuna Klub Plus (FKP). Gracze są automatycznie rejestrowani w Fortuna Klub Plus po rejestracji konta przez Internet oraz po rejestracji w punkcie stacjonarnym. Za każde postawione 2 PLN (tyle wynosi minimalna stawka) gracz otrzymuje 1 punkt FKP (np. zakład za 5 PLN daje 2 punkty FKP), przy czym jednego dnia nie można uzyskać więcej niż 300 punktów. Jeśli zakład gracza zostanie anulowany, punkty zostają odjęte z konta. Cyklicznie są też organizowane różnego rodzaju konkursy, w których można uzyskać dodatkowe punkty FKP. Zebrane punkty FKP można wymienić na darmowe zakłady lub różnego rodzaju bonusy dostępne w katalogu nagród.

 

 

Newsletter